Tutaj truje michnikowszczyzna i KPP. Polecam - Ewa Milewicz
Blog > Komentarze do wpisu
Lecę na peron

Podoba mi się szybka reakcja PiS, w szczególności Ludwika Dorna i Jarosława Kaczyńskiego na piwo i prawo jazdy wojewody mazowieckiego. Należało mu się zwolnienie. Normalnie partie w takim wypadku wystawiają pakiet argumentów: domniemanie niewinności, trzeba zbadać, nie można skrzywdzić niewinnego. Tu poszło dość szybko.

Należalo mu się. Choć często mam wrażenie, źe my dziennikarze jesteśmy przesadnie restrykcyjni wobec polityków.

W zeszłym roku np. zagościł w mediach na kilka dni problem: Elżbieta Kruk poleciała na kilka godzin z prezydentem do Iraku. Lech Kaczyński wizytował tam obóz polskich żołnierzy.

Zrobił się z tego wielki szum w mediach. Pod hasłem: za pieniądze podatnika rozjeżdża się kobieta po świecie.

Nic złego w tym nie widziałam. Samolot i tak leciał, a jedna Kruk na pokładzie nie spowoduje wzrostu zużycia paliwa. Może lubi latać? Może chciała pobyć z prezydentem?

Sprawowanie władzy nie może być „katunkiem” (od katować) dla polityków. Podobnie wiele lat temu „Gazeta” zrobiła wielki szum, bo Leszek Miller zabrał swoją wnuczkę i synową do Watykanu, do JP II. I był szum, że podatnik za to zapłacił. Też do nadmierna restrykcja, jak na moje oczekiwania wobec polityków.

Ostatnio nie byłam w stanie objąć umysłem tzw. problemu wieś-maca. Wiceminister mswia, który poprosił policjantów z posterunku kolejowego, aby zanieśli do pociągu jego koleżance z rządu owego wieś-maca.

Może to nie są szczyty elegancji, ale przecież to byli policjanci z kolejowego posterunku. Tak i tak pewnie powinni patrolować teren kolejowy. Gdyby ten minister zlecał im to ciągle. Ale raz?  I tyle szumu?

W każdym razie: gdyby Michnik do mnie zadzwonił i poprosił, żebym dostarczyła kanapki jego głodnemu koledze, który siedzi w holu „Gazety” to bym to zrobiła, bez uszczerbku na honorze.

Ale z wojewodą mazowieckim to nie była taka drobna sprawa. Powinni go byli zwolnić. I dobrze, że tak się stało.

piątek, 02 lutego 2007, ewa.milewicz

Polecane wpisy

  • To co miało pomóc zaszkodziło

    PiS przegrało z powodu warstwy słowno-muzycznej. Te miny groźne premiera, te wyzwiska groźby, te interpretacje, że debatę wygrał on, Kaczyński a nie Tusk. Nadgr

  • Wino i zając z wizytówką PiS

    Trybunał nie skrytykował ustawy L. Trybunał ją zmiażdżył. A przy okazji, zmiażdżył rządzących. Pierwsze zdania uzasadnienia wyroku wygłoszone przez prezesa Stęp

  • Dowóz pizzy na telefon

    Pierwsze żądanie posła Mularczyka: wykluczyć sędziów którzy źle mówili o lustracji: Łętowska, Mazurkiewicz, Stępień nie powinni rozpatrywać ustawy L., bo mogą s

Komentarze
deco101
2007/02/02 19:31:07
wreszcie jakis nierugajacy Kaczorow wpis. chociaz fantatycy "GW" moga Pani tego nie wybaczyc ;)

pozdrawiam.
-
irma_reczel
2007/02/02 20:10:26
Wie pani, władzę się wybiera po to, żeby rządziła a nie rozbijała się na salonach. A jak ona nic pożytecznego nie robi (lub wręcz szkodzi), a pieniądze obywateli wydaje to może to ludzi irytować. Taka pani Kalata co 11 tysięcy na swój wątpliwy image wydaje, czy ona robi coś konkretnego w ogóle? Czy wicepremier Lepper naprawdę musi(czy musiał - twierdzi, że nie zaniecha) latać od miasta do miasta samolotem, skoro i tak żadnych korzyści z tego nie ma? Inna sprawa jak coś się załatwi "przy okazji", to pewnie, czemu nie, przynajmniej wykorzystane do maksimum. Ach a różnica między lataniem z wieśmakami pani a policjantów jest takie, że oni byli na służbie ( w tonie z "misia": a gdyby np. w tym momencie na drugim końcu dworca ktoś by kogoś mordował/rabował/gwałcił a ta policja akurat w kolejce w macu by stała zamiast patrolować ten dworzec, to co?) a pani chwilowa nieobecność w pracy nie zagraża jakoś specjalnie porządkowi:D To było też o tyle niestosowne, że wyszło na jaw krótko po innej prywacie urzędników, kiedy to przez taką "grzeczność" dwóch policjantów zginęło.
Jeśli chodzi o wojewodę to myślałam, że PiS jak zwykle zacznie o spiskach i układzie, że będzie zwlekał, ale raz wreszcie zachowali się honorowo i przyzwoicie. Oby częściej.
-
suseu
2007/02/02 21:07:31
nie jestem fanem usa, ale jedna zasada, którą tam wyznają bardzo mi się podoba. zanim coś zrobisz pomyśl jak jutro będzie to wyglądało w gazecie. oszczędza wielu sytuacji, o których Pani pisze.
-
2007/02/02 21:17:34
Mnie sie bardzo podobal ten Pani wpis, Pani Ewo. Ma Pani racje. Mnie tez nie gorszyla ta kanapka, natomiast pijak i cwaniak powinien byl odpowiedziec za pijabstwo i cwaniactwo i doibrze, ze Dorn zareagowal..
Podobnie nie gorsza mnie pieniadze wydane przez pania Kalate na siebie - jak sie ma zachowac przed kamera, jak sie ubierac, jak mowic, jak sie malowac.Jest na widoku publicznym, oceniana takze za to jak wyglada i dobrze, ze sie postarala cos zrobic - powinno nas byc stac na doksztalcenie politykow jak sie maja zachowac na salonach.
Uwazam, ze Kaczki tez powinny na siebie troche wydac - zeby ktos nauczyl je usmiechac sie, udawac, ze sa ludzmi cywilizowanymi, przelykac przeklenstwa ktora cisna im sie na usta na widok przeciwnikow politycznych. Jakby tak jedenb z drugim wydali troche pieniedzy na nauke oglady, chocby i za nasze pieniadze, moze dalibysmy im wieksze szanse. Jak Marcinkiewiczowi - przeciez jest kompletnym matolem, a jaki przyjemny, bo usmiechniety.
-
2007/02/02 21:41:58
"Ostatnio nie byłam w stanie objąć umysłem tzw. problemu wieś-maca. Wiceminister mswia, który poprosił policjantow z posterunku kolejowego, aby zanieśli do pociągu jego koleżance z rządu owego wieś-maca."

A moim zdaniem, choć nie jestem zajadłym przeciwnikiem "GW" (zabezpieczam się, bo zaraz parę słów krytyki), to te i inne przykłady świadczą o zwyczajnym niezrozumieniu podstaw funkcjonowania państwa prawnego i dojrzałej demokracji.
-
irma_reczel
2007/02/02 22:00:27
Cziriklo: a kiedy ostatni raz widziałeś panią Kalatę? ^^ w tym właśnie rzecz, że ona się "robi" ale nic nie robi, także nawet konferencji nie ma po co zwołać. przeca nowa fryzura nie jest dostatecznym powodem do tego. Ja ją widziałam kilka razy, a ostatni raz to było krótkie ujęcie na jej plecy w króciutkiej relacji z posiedzenia rządu. Niech dbają o image, ale nie za 11 tysiecy i nie w momencie kiedy te wszystkie wizażystki i stylistki najwyraźniej zabierają im cały czas. Bo polityk nie ma być ładny tylko skuteczny. Przynajmniej ja mam taką hierarchię wartości w tym względzie.
-
leniuch102
2007/02/02 22:38:09
2 x wpis przeczytałem i oczy przetarłem.
Nie tak chyba powinna Pani to napisać...
Należało użyć fraz: "tanie zagranie pod publiczkę", "łże-praworządność w służbie porachunków wewnątrzpartyjnych", wspomnieć coś o zagrożeniu demokracji i kaczyźmie.
Jak red. Gadomski, który napisał artykulik "Farsa w PKO BP" z okazji wyboru Marcinkiewicza na prezesa banku, a kiedy go jednak nie wybrali... i tak go opublikował.
Jeśli takie wpisy jak powyższy będą się powtarzać, czy - w co już mniej wierzę - trafią do wersji drukowanej, pomyślę, że coś w GW drgnęło.
A, podzielam Pani zdanie :-).
leniuch.blox.pl/2004/08/po-grob.html
-
2007/02/03 01:34:21
Wojewoda popełnił przestępstwo, co zostało ustalone przez sąd i o czym decydenci PiS wiedzieli.
Został mimo to powołany na stanowisko, a publikacja Wprost (pierwsza) spowodowała tylko te głupie wypowiedzi o jednym piwie.
Tak więc facet w ogóle nie powinien był zostać powołany na to stanowisko.
-
novic84
2007/02/03 01:37:29
Pani Ewo!
Gdyby Michnik do mnie zadzwonił... :)

Pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz
-
geralt9
2007/02/03 02:18:36
Wpis z rodzaju asekuracyjnych. Ja wam pozwole przewiesc samolotem Krukowa (funkcjonariusza publicznego) a wy za to usprawiedliwcie rodzinne loty Millerow. Marna manipulacja.
-
2007/02/03 12:07:50
Szanowna pani,


Czytajac Pania odczuwam przyjemnosc bo mam do czynienie z czlowiekiem rozumnym, wrazliwym i niemalostkowym.
I taka refleksja mnie naszla: co sie stalo z Gazeta, ze przewaznie nie mam juz takich odczuc gdy ja czytam ( a czytam ja przez to coraz rzadziej). Paradoksalnie, wg mnie, ma Pani mniej do czynienia z Michnikowszczyzna niz Pani twiedzi.

Serdecznie pozdrawiam
-
2007/02/03 14:57:49
hahahahahahahahahha. Tak tak istotnie jest to najwieksza afera 4rp godna analizy ze strony aż nadto pojemnego rozumu pani Ewy Milewicz. Zenada. Szczyt hipokryzji i zakłamania
-
2007/02/03 15:07:31
Niby mądra kobieta ale konkluzje na poziomie 0!Takie uprzejmości można czynić prywatnie,np w Wyborczej.Swoiste pojmowanie służby policyjnej,cóż się stało-zwykła uprzejmość.Szkoda że te spontaniczne uprzejmości są na rozkaz i dla wyselekcjonowanych.Zwykły zamordyzm,a nie savoir vivre!!
-
2007/02/03 16:48:02
Mianując wojewodę Kaczyński pragmatycznie oparł się na przekonaniu, że święci to są w platformie.
gonzodemon.blox.pl
-
2007/02/03 16:50:18
Wyjaśnienia wymagają podejrzenia, że brzemiennej w skutkach błędnej informacji dotyczącej terminu złożenia oświadczeń majątkowych przekazanej HGW udzielił osobiście wojewoda zaraz po przyjechaniu do pracy rowerem.
gonzodemon.blox.pl
-
2007/02/03 17:12:53
Pani Milewicz chyba ma coraz mniej czasu bo pisząc bloga robi dużo literówek. Ale nic, ja zapraszam do siebie: borowik.blox.pl
-
camell_ek
2007/02/04 00:41:09
Z tymi policjantami na peronie to nie takie proste. Bo te rowniez przegiecie. My wiemy a raptem jednej czy kilku "sprawach", a policjanci narzekaja ze co i rusz pracuja jako taksowkarze...
camell.blox.pl
-
2007/02/04 01:21:12

A) W sprawie stosunków polsko-niemieckich premier Jarosław Kaczyński POSTAWIŁ mocne pytania:

1. Czy to Polska nie chce potwierdzić spraw własności na jednej trzeciej terytorium Niemiec?
2. Czy to Polska próbuje zweryfikować obraz historii, by w istocie przerzucić część odpowiedzialności ze sprawców na ofiarę?
3.Czy Polska forsuje rozwiązania europejskie niekorzystne dla Niemiec?
4.A może to mniejszość niemiecka w Polsce podlega zakazowi mówienia we własnym języku do własnych dzieci?
5. I wreszcie, czy to my podejmujemy inicjatywy gospodarcze zagrażające bezpieczeństwu energetycznemu Niemiec?
-
2007/02/04 01:22:08

B) W wywiadzie dla "Dziennika", szef rządu powiedział, że MAMY w Polsce POTĘŻNY front ludzi REAGUJĄCYCH gwałtowną AGRESJĄ na KAŻDĄ próbę OBRONY naszych INTERESÓW narodowych.

"Polska BYŁABY w nieporównanie LEPSZEJ sytuacji wobec partnerów (zachodnich), gdyby ELITY (nasze) jako całość BRONIŁY polskich INTERESÓW narodowych".


C) Jarosław Kaczyński ocenił jako NIEBYWAŁE robienie monstrualnej HISTERII z udziałem WSZYSTKICH byłych MINISTRÓW spraw ZAGRANICZNYCH wokół ponownego odwołania spotkania Trójkąta Weimarskiego.

"I SKANDALEM nie jest techniczne przełożenie wizyty, co druga strona zrobiła wcześniej, ale...
ale SKANDALEM jest brak LOJALNOŚCI dużej części wpływowych ŚRODOWISK wobec WŁASNEGO kraju" - dodał.

W ocenie szefa rządu, Polska BYŁABY w nieporównanie LEPSZEJ sytuacji wobec partnerów (zachodnich), gdyby (nasze) ELITY jako całość BRONIŁY polskich INTERESÓW narodowych.
-
2007/02/04 01:22:56

D) No tak... ale.. jak się doda do tego jeszcze tych 8 Wspaniałych...
czyli tych PRAWDZIWYCH Polaków i PATRIOTÓW którym tak b. leży na sercu DOBRO Polski i Polaków... (tych 8 byłych MINISTRÓW spraw ZAGRANICZNYCH)

tych WSPANIAŁYCH współczesnych Reytanów... walczących jak lwy z tymi podłymi Kaczyńskimi którzy ponoć mają Polskę głeboko w d...... (coś takiego ciagle usiluja sugerować miedia i tych 8 sprzedawczyków)

oraz tego (też wg nich) oszoloma Macierewicza.... który śmiał ZSZARGAĆ dobre imię tych już ostatnich na Litwie 8 PRAWDZIWYCH Polaków... a wiec, wybrańców bogów...

WYBRAŃCÓW, o których NIKT!!.. nie ma najmniejszego prawa nic złego powiedziec... bo uznali się za...NIETYKALNYCH... hahahha.. autorytety zafajdane... bogowie jak w morde strzelil.. hahahha

no cóż... w tak poważnym kontekscie... to nie dziwota, że ONI, ci lepsi, i MEDIA... mogą BEZKARNIE ubliżać prezydentowi... przeciez ZDRAJCY narodu...
(obłudnie twierdzą, że Kaczynscy źle dbaja o polskie interesy za GRANICĄ, no i oczywiście w kraju... czyli, jednym słowem, ZDRADZAJĄ! polskie interesy na całego)... i..

i uklęknąć przed NIMI, czyli... jedynymi prawdziwymi PATRIOTAMI.. przed ich WYSOKOŚCIAMI.... nawet RZYGAJĄC jak koty na sam dźwięk słowa PATRIOTYZM...

SŁOWA tak wyszydzanego w LEWACKICH mediach, a teraz na POWYŻSZĄ okoliczność... tak chętnie przypisywanego tym ZDRAJCOM stanu... hahahhahah... niezłe, niezłe.. tak trzymajcie.. dupki..

ZDRAJCOM, ktorym tak podle UBLIŻYŁ... ponoć ich oczerniając... ten podły Macierewicz... twórca KORu....

ale wg nich.. Macierewicz, to wręcz zdrajca stanu... sprzedawczyk (jak śmiał postawić zarzuty nielojalności tym 8 WSPANIAŁYM byłym MINISTROM Spraw Zagranicznych??)

wiec KONIECZNIE!!.. domagają się!.. należy TEGO obrazobórce!!... Macierewicza!!.. natychmiast!! UKARAĆ!!... zaś ICH chwalić...
chwalić... ciągle chwalić i podziwiać!!... bo ONI sa tak b. zaslużeni dla kraju (którego?)... dupki zdradzieckie..

Bo tych co SZKALUJĄ i OBRAŻAJĄ Polskę, Prezydenta, w Polsce i na świecie... trzeba oczywiście tylko NAGRADZAĆ!... hahhahahah... Niezłe co?? hahhahahaha

A ja wam mowię.. durne zadufane faszystowskie bufony lewackie... że bez was świat nie zginie... podobnie jak nie zginął gdy upadł faszyzm.. dupki...
-
cienkopis11
2007/02/04 14:37:29
Sprawa z wojewodą ZADAJE KŁAM wszystkim tezom PiSu o reformie moralnej.

Nie miałbym do niego pretensji gdyby nie to, że mamił mnie prawem i sprawiedliwością i moralnością.
-
2007/02/04 21:11:41
Kanapka...

Hm...

Jakoś tak wydaje mi się, że pan minister mógł wysać taksówkę z ta kanapką za s w o j e pieniądze... Zbiedniałby?

I co to znaczy prośba w policji? Tam nikt nikogo nie prosi - tam sie wydaje rozkazy.

Dlatego jeśli bedę szefem n i g d y nie poproszę o nic mojego pracownika co by się nie miesciło w jego zakresie obowiązków. Nigdy. On mnie może ja jego nie. Co w tym dziwnego?

A policjant ma być dumny ze swojej pracy. Myśli pani, że tej dumy mu przybyło kiedy został dostarczycielem hamburgerów? A może jeszcze napiwek dostał?

A tak przy okazji:

A kto ogladał psy to wie czym sie kończy chodfzenie funkcjonariuszy po kanapki :-)

Pozdrawiam

KS
-
mmaly
2007/02/04 23:15:57
Witam,
cytując: "W zeszsłym roku np.zagościł w mediach na kilka dni probelm: Elżbieta Kruk poleciała na kilka godzin z prezdyentem do Iraku. lech kaczyński wizytował tam obóz polskich żołnierzy."
Pani Ewo, polecam sprawdzanie pisowni przed dokonaniem wpisu, są na to fajne wtyczki w przeglądarkach i w ogóle. w kolejnych akapitach też roi się od literówek.
A poza tym ja też jestem po dwóch piwach, więc nie mam Pani za złe tych błędów, proszę jednak poprawić, bo to jednak poczytny blog i warto :-*
-
2007/02/05 00:23:22
Michnik do Gudzowatego:
"panie prezesie, no. Co ja panu mogę...Miałem zerowy wpływ na to...Ani ja, ani nikt z kierownictwa. Kurwa, my się nie znamy na tym gazie!...Dobrze, umówię się jeszcze dzisiaj z Gadomskim i go opierdolę..."

Co bedzie jak Michnik się z Panią w takim samym celu umówi, jak przeczyta ten żenujący wpis na blogu?
Jak by pani zareagowała, gdyby o Pani szef powiedział takie słowa?
-
2007/02/05 08:29:26
Trudno mówić o zarządzaniu państwem z klasą i na poziomie, gdy każemy jeść prezydentowi w McDonald’s bądź jak kiedyś szpanował Pawlak, jeździć Polonezem.
Głowa Państwa powinna mieć oczywiście zapewnione wszelkie wygody, nie odbiegające od standardów, jakie zwykli mieć biznesmeni, choćby średniej klasy. Ale to już rzecz mediów, by szukać dziury w całym, kiedy nie ma tematu, oni też muszą zarobić na swojego hamburgera, czy tam Wieś Maca.
Popieram to, co napisał Mmaly, bo istotnie pisze Pani niedbale i mam wrażenie, że ma Pani czytelników w d…. Oczywiście to mój subiektywny i mam nadzieję, błędny punkt widzenia.
-
2007/02/06 10:04:48
Jak widze, pare osob dalo sie zlapac, ale - pani Ewo - litosci! Jesli juz musi pani robic podpuchy ( a musi pani?), to moze nieco bardziej wyrafinowane?

Kaska
-
2007/02/06 12:25:37
"W każdym razie: gdyby Michnik do mnie "zadzwonił i poprosił, żebym dostarczyła kanapki jego głodnemu koledze, który siedzi w holu „Gazety” to bym to zrobiła, bez uszczerbku na honorze."

w holu "Gazety " jest bufet wiec chyba sam moglby sobie kupic?:)