Tutaj truje michnikowszczyzna i KPP. Polecam - Ewa Milewicz
Blog > Komentarze do wpisu
Dystrybucja nawaliła

”Nas to wszystko co tuż po wyborach wyprawiała Platforma i niektóre media doprowodzało do szału, bo sprowadzało się do powiedzenia:«Kaczynskich i ich partię wolno obrażać do woli i w dowolny sposób, a my mamy milczeć». Na to zgody nie ma. I nie ukrywam, jednym z naszych celów jest to, żeby - mówiąc językiem uczonym - dystrybucja prestiżu i godności była w Polsce równa. Chcemy tu przywrócić elementarny porządek”.

Tak mówi Jarosław Kaczyński w książce - wywiadzie, który przeprowadzili Piotr Zaremba i Michał Karnowski, dziennikarze „Newsweeka”. Dzieciństwo, rodzice, polityka itd. Obaj bracia. Dużo zdjęć, prywatnych i publicznych.

Ten cytat powyżej to mój ulubiony. Czy rzeczywiście jest u nas prawo,że Kaczyńskich i PiS wolno obrażać do woli? Nie słyszałam, nie czytałam, nie widziałam.

Co to jest ”dystrybucja prestiżu i godności”? I czy może być ta dystrybucja prestiżu równa? I kto tę równość ma zagwarantować?

Słowa, że „chcemy tu przywrócić elementarny porządek” niepokoją mnie. Bo jak ten porządek przywracać? Jak zagwarantować tę równą dystrybucję? I czy ta dystrybucja nie jest aby głównym motywem obecnych rządów?

Dla wnikliwych i podejrzliwych, w tym galby i emenefixa: cytat pochodzi ze str. 8.

wtorek, 06 czerwca 2006, ewa.milewicz

Polecane wpisy

  • To co miało pomóc zaszkodziło

    PiS przegrało z powodu warstwy słowno-muzycznej. Te miny groźne premiera, te wyzwiska groźby, te interpretacje, że debatę wygrał on, Kaczyński a nie Tusk. Nadgr

  • Wino i zając z wizytówką PiS

    Trybunał nie skrytykował ustawy L. Trybunał ją zmiażdżył. A przy okazji, zmiażdżył rządzących. Pierwsze zdania uzasadnienia wyroku wygłoszone przez prezesa Stęp

  • Dowóz pizzy na telefon

    Pierwsze żądanie posła Mularczyka: wykluczyć sędziów którzy źle mówili o lustracji: Łętowska, Mazurkiewicz, Stępień nie powinni rozpatrywać ustawy L., bo mogą s

Komentarze
2006/06/06 19:33:08
To ja poproszę o podwójną dawkę godności bo pracuję w szkole i mam nadwagę...;)), więc proporcjonalnie do wagi ma być...
a prestiż sama sobie we świecie zaskarbię ....bo lubię ludzi...i zczliwość do nich mam, a tego niestety "Kwaczyńskim" BRAK....
-
2006/06/06 19:55:14
Elementarny porządek, to ustawowy zakaz mówienia czegokolwiek negatywnego pod adresem PiS, braci Kaczyńskich, zagwarantowany najlepiej ustawowo.
Kiedy już taka ustawa zostanie wprowadzona, porządek bedzie zapewniony i bedzie można bez żadnego skrępowania obrzucać błotem wszelkie partie spoza PiSowego parasola. Następnym krokiem bedzie chyba przywrócenie Urzędu Cenzury, który możnaby nazwać ładnie Urzędem Ładu i Porządku w mediach.
-
reuptake
2006/06/06 20:42:13
ale to fajnie, że się przyznali, że doprowadzało do szału. to tylko zachęta, żeby ich podrażnić.

nie wiem skąd wątpliwości dot. tego, czym jest równa "dystrybucja prestiżu i godności". przecież to jasne, praktyczna realizacja tego, to skład prezydium rady ministrów. tak samo godny prestiżu i godności bycia wicepremierem jest lepper jak i gilowska. i giertych.
-
galba
2006/06/06 20:42:58
"O polityce"...

O tym obiecała pani pisać... a jak na razie ciągle jest o Kaczyńskim. Założymy się o kim będzie następny tekst? I kolejny? I ten po tym kolejnym? I...

O całkiem sporą kasę jestem się gotów zakładać również o to, kto będzie bohaterem tekstu nr 100, 200 i 300...

Jeśli kobieta tak obsesyjnie zajmuje się jakimś mężczyzną to to musi być miłość.

-
2006/06/06 20:55:20
No cóż, galbo, czyżbyś nie doceniał własnych idoli ? PiS wygrał wybory, stworzył rząd, osadził swojego prezydenta, rządzi tym krajem wespół z kryminalistą i nacjonalistą, ale rządzi. To o kim ma sie pisać, jesli chodzi o polityke ? O Józefie Oleksym albo Janie Olszewskim ?Oj popraw się, takie niedocenianie Wodza zapamietane Ci bedzie i policzone.
W odpowiednim czasie ;)
-
2006/06/06 20:56:19
co to ma być? przychodzisz na czyjegoś bloga i go strofujesz, że pisze o czymś a nie o czym innym? równa dystrybucja uwagi p. ewy milewicz ci się marzy? dostałeś jakąś "obietnicę"? kaczyński (x2) to nie polityka?

nie podoba się, to wiesz co. problem w tym, że nie wiesz gdzie :)
-
2006/06/06 21:58:47
Panie Repu-coś-tam,
Kto kogo "storfuje"? Zauważyłem pewną prawidłowość - fakt, że uznałeś to za "strofowanie" świadczy, że owa prawidłowość wydaje ci się niezdrowa i tylko z sobie znanch powodów postanowiłeś zaatakować mówiącego o tej prawidłowości a nie tego, u kogo się ona objawia.

Tylko tyle.

PS. Pani Ewa, jak sądzę, udostępniła możliwość komentowania swoich wpisów nie po to by czytać teksty typu "Ewuniu, jaki cudny tekścik napisałaś, palce lizać, jak zwykle bosko" tylko by dowiedzieć się co myślą ci, którzy to-to przeczytali. Dlatego twój wpis pod moim adresem jest afrontem, który robisz... pani Ewie. Obrażasz ją sugerując, że ona oczekuje "wpisów na kolanach".
-
2006/06/06 22:03:30
Panie Knifegod,
cieszę się, że uważa pan Tuska, Rokitę, Olejniczaka i paru innych oszołomów za niegodnych nawet jednego słowa... W sumie się zgadzam.

Problem w tym, że pani Ewa nie pisze o jakichś ważnych rzeczach ale o jakichś duperelach - byle "kaczorom dowalić". I też się nie dziwię - gdyby chciała pisac o rzeczach ważnych i nie ośmieszać się równocześnie musiałaby K. chwalić. A na to sobie pozwolić nie może bo jej Helenka Łuczywo przytrzaśnie (przypadkiem of course) paluszki klapą od pianina i przez najbliższe 2 miesiące pisanie będzie pani Ewa miała z głowy.
-
2006/06/06 22:40:41
drogi galbo, już prosiłem, żebyś nie zrzynał tak bezczelnie z posła Kamińskiego. Gdyby to PO wygrało wybory, pisałoby się o nich, a Prezes i Prezydent byli by tylko wspominani czasami. Takie czasy i cóż na nie poradzić ?
Co do chwalenia najjasniej nam panujących, to wybacz, ale chwali ich chyba tylko asz Dziennik, który jak wiadomo jest wyznacznikiem dobrego smaku i "prawdy" w artykułach.
Jak do tej pory, nie ma za co chwalić PiSu, zajmują sie kompletnie bzdurnymi przedsiewzięciami w których dostają ciepłe posadki Przyjaciele i Znajomi Królika.
No chyba, że za sukces uważasz zmniejszenie bezrobocia poprzez wyjazdy do pracy za granicę. Takich sukcesów PiS trochę już ma na koncie, zastanawiam się tylko ile czasu zajmie krajowi naprawianie tych sukcesów.
TKM, drogi galbo, TKM. I nic więcej za tym nie ma, tak więc i nie ma za co chwalić.
-
2006/06/07 07:44:45
Panie Knifegod,

a. nie wiem gdzie, może przeoczyłem, "prosił mnie pan bym nie zrzynał tak bezczelnie z pos. Kamińskiego".

b. tak prawdę mówiąc to zupełnie nie rozumiem o co panu chodzi - wzmiankowany poseł kryje się pod nickiem "reputake". Nie pomyślałbym...
-
2006/06/07 09:04:52
Galbo, piszesz jakby na Twoim blogu nie wystepowały zbitki słów PO, Tusk, agent Bolek. Przyganiał kocioł garnkowi. Przy okazji- dziękuję- zakład mały wygrałem- skoro tylko na gwarze znalazłem odnośnik do bloga red. Milewicz założyłem się że będziesz tam pierwszym trollem w koemntarzach :)
-
2006/06/07 09:21:24
Kto to jest Troll? Czy to ktoś, kto nie pada na kolana przed tekstem tylko dlatego, że napisała go ta czy inna osoba?

Zwracam uwagę, że jako jedyny (!) podjąłem dyskusję w notką - reszta (nie-troli jak się domyślam) nie miała do napisania niczego poza - "jak się nie zgadzasz to się zamknij".

-
plopli
2006/06/07 10:38:57
Ty Galba nie podjąłeś dyskusji z notka, ty najechałeś na personalnie na autorkę i to w sposób bardzo obcesowy, wytykając jej rzekome obsesje.
-
2006/06/07 10:48:15
No proszę. Stwierdzić, że pisanie cały czas o tym samym jest niepokojące jest "najechaniem na autorkę"...

Autorka ma prawo mieć swoje obsesje a ja mam prawo je zauważać.
-
2006/06/07 11:27:26
"Ten cytat powyżej to mój ulubiony. Czy rzeczywiście jest u nas prawo,że Kaczyńskich i PiS wolno obrażać do woli? Nie słyszałam, nie czytałam, nie widziałam. "

Ale stosuję każdego dnia ja i moi koledzy z Judaszówki...

-
2006/06/07 11:33:11
Pani Ewo, czy piszac "prawo" ma Pani na mysli paragraf z kodeksu karnego? , bo stwarza Pani tym sforłowaniem taka iluzje.

Jezeli jednak, piszac prawo, ma Pani na mysli "spoleczne pozwolenie", to wystarczy pzrypomniec sobie przemowienie p. Niesiolowskiego ze zjazdu PO, lub poczytac zaprzyjaziony z agora blogFM, ktory moze nie jest "PO", jednak na pewno autorzy znajduja sie w tych 50% ich popierajacych.
-
2006/06/07 11:39:58
Basiu, nie wymagaj od pani Ewy zbyt wiele - ona sobie wbiła do głowy w roku 1990, że Kaczory są złe a SBecy cacy i nie będzie dla twojej przyjemności tego zmianiać. Dużo łatwiej udawać ślepego czy rżnąć głupa niż wyskoczyć z kolein, w których (z dużym profitem) tkwi się kilkanaście lat.
-
2006/06/07 18:24:55
i co pobili się na koniec tych komentów..?Galba i reszta...świata..?
-
2006/06/08 13:23:38
Ewa Milewicz pisze:

"Czy rzeczywiście jest u nas prawo,że Kaczyńskich i PiS wolno obrażać do woli? Nie słyszałam, nie czytałam, nie widziałam."

Pani Milewicz raczy żartować. Albo pisze dla idiotów. Oczywiście, że wobec Kaczyńskich wolno robić to czego nie wolno było robić wobec innych. Najlepszy przykład to traktowanie Kaczyńskiego i Kwaśniewskiego. Z najdrobniejszej gafy Kaczyńskiego robi się megaaferę a czy ktoś pamięta zdjęcia w Gazecie (i innych mainstremowych mediach) pijanego Kwaśniewskiego wsiadającego do bagażnika na Bialorusi? Nie, bo takie zdjęcia nigdy się w Gazecie nie ukazały. Dlaczego? Przecież gdyby czegoś takiego dopuścił się prezydent Kaczyński to media wałkowałyby to miesiącami. Dlaczego wobec Kaczyńskiego wypada robić to co nie wypadało wobec Kwaśniewskiego?

"Co to jest ”dystrybucja prestiżu i godności”? I czy może być ta dystrybucja prestiżu równa? I kto tę równość ma zagwarantować?"

Zagwarantować może tylko indywidualna przyzwoitość, a tej jak na lekarstwo. Jeśli Pani nie rozumie co Kaczyński może mieć na myśli, spieszę z wyjaśnieniem. Otóż są osoby, którym z definicji godność i prestiż nie przysługuje. Taką osobą jest na przykład sędzia Nizieński, którym swego czasu łaskawa była Pani napisać, że jest "politycznym sojusznikiem UB i SB". Taka obelga natomiast nie padła nigdy wobec osób, które faktycznie były sługusami UB i SB. Jak Maleszka, Czajkowski, Szczypiorski i inne osoby lansowane na moralne autorytety. Jedyną winą Nizieńskiego jest to, że wierzy w lustrację. Po dzisiejszym wywiadzie Graczyka w Ozonie można powiedzieć, że i tak oberwał delikatnie.

"Słowa, że „chcemy tu przywrócić elementarny porządek” niepokoją mnie. Bo jak ten porządek przywracać? Jak zagwarantować tę równą dystrybucję?"

Nie da się tego zagwarantować i nikt nie chce tego gwarantować środkami prawnymi. Można jedynie próbować obnażać rozmaite fałsze. Począwszy od fałszywych autorytetów. Także na przykład dziennikarzy obciążonych teczką - esbecką lub uopowską. Czytelnik powinien wiedzieć czy dziennikarza, który mu przedstawia świat ktoś zadaniuje. A wiemy z akt IPN i krótkiej historii III RP, że sporo dziennikarzy nie tylko dla nas - czytelników - pracowało.
-
2006/06/10 13:08:45
kataryna zapytała:

Dlaczego wobec Kaczyńskiego wypada robić to co nie wypadało wobec Kwaśniewskiego?

Bo Kwaśniewski nie szedł do wyborów ze słowami o moralnej odnowie? Bo Gazeta zwyczajnie nie lubi Kaczyńskiego, a Kwaśniewskiego owszem? Bo Gazeta nie jest pro-rządowa, który to fakt wytyka się jej na każdym kroku i traktuje jako najcięższy zarzut?

Kiedy do Ciebie, i do galby, dotrze podstawowa rzecz, że skoro Agora jest w rękach prywatnych, a jej właściciele nie trawią Kaczyńskich, kuriozalnym jest wymaganie od nich, aby nie wytykali im na każdym kroku potknięć? Dlaczego obiektywizmu wymagacie od Gazety, ale nie od siebie, nie od Naszego Dziennika, nie od Dziennika, nie od Radia Maryja, tylko od znienawidzonej Gazety? Stosujecie inne, WYŻSZE standardy? Czy to zwykła love and hate?

Jeszcze do galby - oto próbka tego co piszesz: Basiu, nie wymagaj od pani Ewy zbyt wiele; Panie Repu-coś-tam, A na to sobie pozwolić nie może bo jej Helenka Łuczywo;

z innych wpisów nie chce mi się kopiować, ale już te pokazują, w jakiej pogardzie masz dyskutantów i osoby, których uważasz za swoich adwersarzy. Z kindersztubą jesteś na bakier, widać to na forum i w Twoim blogu. Damski bokser i półfacet. Gdybym była mężczyzną, załatwiłabym to z Tobą inaczej.

I pytanie techniczne: czy jeżeli wyszarzę galbę na forum, tutaj też znikną jego notki?
-
2006/06/10 20:39:13
O Polisie GW pisała. O wykształceniu pisała. O Charkowie i goleniu pisała. O całowaniu ziemi kaliskiej też było.

Ale za to siatki Kaczyńskiej w GW nie było.

Ej gazeto... nieobiektywna jesteś :)